Vychází květen 2012

by - dubna 30, 2012

Název: Nádherný zmatek 
Autor: Kami Garciová, Margaret Stohlová
Série: Kronika prokletých zaklínačů
Díl: 3.

Nakladatelství:Knižní klub
Vychází: 11.5.2012

Anotace:
Ethan Wate si myslel, že si už zvykl na podivné, nemožné události, které se poslední dobou dějí v jeho rodném Gatlinu, jižanském zapadákově. Jenže teď, když se Ethan a Lena vrátili domů, slova podivné a nemožné získala úplně nový význam. Gatlin sužují záplavy kobylek, rekordní horka a pustošivé bouře, zatímco se Ethan s Lenou snaží pochopit důsledky Lenina zásadního rozhodnutí. A s ubíhajícím časem začíná být jasná jediná otázka: Co – nebo koho – je třeba obětovat pro záchranu Gatlinu?


*

Název: Dcera kostí a dýmu
Autor: Laini Taylorová
Série: Dcera kostí a dýmu
Díl: 1.
Nakladatelství: Knižní klub
Vychází: 7.5.2012

Anotace:
Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.

 *

Název: Divergence
Autor: Veronica Rothová
Série: Divergent
Díl: 1.
Nakladatelství: CooBoo
Vychází: 21.5.2012

Anotace: 

První díl se odehrává v Chicagu v blíže neurčené budoucnosti. Společnost je rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Candor (poctivost), Abnegation (nesobeckost), Dauntless (odvážnost), Amity (mírumilovnost) a Erudite (inteligence). V takovém světě žije Beatrice, hlavní hrdinka.

Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže. Její volba nakonec překvapí i ji samotnou…


 *

Název: Polibek pro Annu
Autor:Stephanie Perkinsová
Nakladatelství:CooBoo

Anotace:
 Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…

*
 
Název: Chtíč
Autor: J.R.Ward
Série: Padlí andělé
Díl: 2.
Nakladatelství: Baronet
Vychází: 30.5.2012

Anotace:
Odvěký souboj mezi dobrem a zlem – se stále stejnými hráči a stále stejnými zavrženíhodnými dušemi. Sedm hlavních hříchů, které si nezaslouží nic než věčné zatracení. Další nelítostný souboj mezi padlým andělem se zatvrzelým srdcem a démonem, který je už mnohem opatrnější a zákeřnější. Isaac Roth, člen takzvaných černých vojenských operací, jehož jediným posláním je plnit rozkaz svých nadřízených a bezhlavě zabíjet, má za sebou temnou minulost a ještě neutěšenější budoucnost. Za nelegální činnost se ocitne za mřížemi, aniž tuší, že má v patách mocného nepřítele, co mu usiluje o život. Jeho osud se ocitne v rukou veřejné obhájkyně Grier Childeové, která v něm probudí dosud neprožitou vášeň. Isaakův někdejší kamarád Jim Heron, teď už padlý anděl, ho však před zatracením jeho duše varuje a nutí ho k zásadnímu rozhodnutí: buď kapituluje, anebo uvěří tomu, že nejmocnější zbraní proti zlu je upřímná láska.

*
 
Název: Prvák
Autor: Douglas Rees

Série: Upírská střední
Díl: 1.
Nakladatelství: Baronet
Vychází: 10.5.2012

Anotace:
Po prvním dni na nové střední škole Vlad Drakul Cody Elliot zjišťuje, že není vše, jak by mělo být. Ostatní spolužáci jsou nadpřirozeně silní, vyhýbají se slunečnímu světlu a neustále si objednávají krev z místní krevní banky. A když mu nový kamarád ukáže své tesáky, Cody nepotřebuje vědět víc – tyhle děti jsou upíři! Zatímco se Cody snaží zapadnout do této tajuplné komunity a s některými spolužáky se spřátelit, naruší odvěkou izolaci panující mezi lidmi a upíry. Následky – některé vážné, jiné vážně vtipné – na sebe nenechají dlouho čekat.

*

Název: Odhalení
Autor: Melissa de la Cruz
Série: Modrá krev
Díl: 3.
Nakladatelství: BB/art
Vychází: 21.5.2012


Anotace: 
Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Nic není tak, jak se to zdálo být. Schuyler Van Alenová je modrokrevná, patří mezi upíry, krásnou a bohatou elitu. Nebo si to aspoň myslí. Její jistoty se otřásají v základech: je skutečně modrokrevná, nebo v jejích žilách koluje nebezpečná stříbrná krev? Schuyler se ocitá v rodině Forceových, pod stejnou střechou se svou tajnou láskou Jackem, nepřátelskou Mimi a podezřívavým Charlesem Forcem. A stříbrokrevní nezáhalejí – válce už není možné předejít. Na čí stranu se Schuyler postaví?


*

Název: Šepoty ze záhrobí
Autor: Charlaine Harris
Série: Cyklus Harper Connelly Mysteries
Díl: 1.
Nakladatelství: Baronet
Vychází: 3.5.2012

Anotace:

Harper Connellyová bývala docela obyčejná dívka. V patnácti letech však po náhlém zásahu bleskem během bouřky získala nevšední schopnost – dokáže objevovat mrtvé a určovat, jak vypadaly poslední chvíle jejich života. Její nečekaně nabytý „dar“ ji zavede do malého městečka v Arkansasu, kde se v doprovodu nevlastního bratra Tollivera snaží odhalit okolnosti úmrtí jednoho místního děvčete. Přímo na místě Harper dochází k poznání, že dívčinu smrt obestírá tajemství, které se kdosi snaží uchránit za každou cenu – třeba i za cenu vraždy. Harper se ale nevzdává a je odhodlaná odpor a strach místních lidí zlomit.

*

Název: Mezi zloději
Autor: Douglas Hulick
Série: Pověsti o Bratrstvu
Díl: 1.
Nakladatelství: Baronet
Vychází: 30.5.2012

Anotace:
Ildrecca je nebezpečné město, pokud si nedáte pozor na to, co děláte. Abyste dokázali vládnout ulicím a přežít, chce to šikovnou ruku a bystré oko. Drothe naštěstí oplývá obojím. Je již léta členem Bratrstva. Zadává si se zloději a vrahy z nejšpinavějších uliček i z těch nejnoblesnějších čtvrtí. Při práci pro vládce podsvětí vyhledává a likviduje potíže uvnitř organizace – a k tomu si bokem vydělává pašováním vzácných předmětů. Když mu však šéf nařídí, aby vypátral, kdo dotírá na členy jeho klanu, objeví daleko větší záhadu – knihu, po níž, jak se zdá, pátrá spousta dalších smrtelně nebezpečných lidí. Knihu, která je možná schopna svrhnout vládce a zničit zločinecké podsvětí. Knihu, která nyní pálí Drothea do rukou…Název: Hunger games - Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru
Autor: Suzanne Collins
Nakladatelství: Fragment
Vychází: 7.5.2012

Anotace: 
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají...

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Souborné vydání světového bestselleru.

*

Název: Závist
Autor: Gregg Olsen
Série: Román o prázdné rakvi
Díl: 1.
Nakladatelství: Fortuna LibriAnotace:
Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katelyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň stratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá.
Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu?
Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli.

*

Název: Paranormálové II - Nikdo není bez viny
Autor: Kiersten Whitová
Série: Paranormálové
Díl: 2.
Nakladatelství: Fortuna Libri
Vychází: 31.5.2012

Anotace:
V dalším dílu Paranormálů se opět setkáváme s Evií, která bude tentokrát kromě svých obvyklých problémů s vílami, upíry a Mezinárodní agenturou pro zadržování paranormálů řešit i problémy, které trápí spoustu dívek jejího věku. Podaří se jí se svými problémy poprat? A jak skloubí lásku k vodouchovi, školu a práci s paranormály? Stojí za útoky na Evii víly? A proč se ve městě objevují stále noví paranormálové a pozorují ji? I když jsou její rodinou přátelé a MAZP, zjistí Evie něco o svých rodičích? To vše se dozvíte ve druhém dílu s podtitulem Nikdo není bez viny.

Paranormálové nabízí svět plný nebezpečí, ale i pevných přátelství. Prolínání nadpřirozeného a lidského světa rozhodně autorka neochudila o napětí a humor.


*


Název: Narcis v řetězech
Autor: Laurell K. Hamilton
Série: Anita Blake/Lovec upírů
Díl: 10.
Nakladatelství: Epocha
Vychází: 2. polovina května 2012

Anotace:
Narcis v řetězech, desátá kniha celosvětově populární série o Anitě Blakeové, přivádí oblíbenou lovkyni upírů zpět na domácí půdu a nutí ji zkoumat temné touhy lidských – i nelidských – srdcí.
Muži jsou muži. Jean-Claude a Richard jsou naprosto odlišní. Anita Blakeová, lovkyně upírů, si mezi nimi stále nedokáže vybrat a po dlouhé měsíce se jí daří jak upírovi, tak vlkodlakovi vyhýbat. Ale když neznámý únosce zajme ty, které přísahala chránit, nezbývá jí než se na oba rivaly obrátit s žádostí o pomoc. K tomu však bude muset propojit jejich moc – a jejich hlad…
Po šesti měsících celibátu touží Anita po obou mužích svého života jako nikdy předtím. Ale prolnutí jejich moci dá smrtelné ženě okusit nesmrtelnou touhu, na kterou nebude schopna nikdy zapomenout.

*

orig. obálka
Název:  Dnem i nocí
Autor: Gwen Hayes
Série: Falling Under
Díl: 1.
Nakladatelství: Baronet
Vychází: 2. polovina května 2012

Anotace:

Theia Alderson vždy vedla poklidný život v ústraní v malém kalifornském městečku Serendipity Falls. Ale když se na školní chodbě objeví zničujíce krásný chlapec, Theia ví, že Hadena viděla již předtím - ne ve městě, ale ve svých snech.
Haden je jako den a noc. Jednu chvíli je Theie blízko a následně jí odmítá. Jediné, co tak Theia ví, že její pocity náklonosti jsou silnější než strach.
Když Theia zjistí, kdo doopravdy Haden je, není si jistá, jestli se ho má vzdát a to i za cenu své duše.
 

 *

orig. obálka
Název: Past
Autor: Lauren DeStefano
Série: Zahrada nesmrtelnosti
Díl: 1.
Nakladatelství: Fortuna Libri
Vychází: 2. polovina května 2012

Anotace:
 Co kdybyste se dozvěděli, kdy – na den přesně – zemřete?

Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk – chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…


*

Název: Proměna
Autor: Nancy Holder, Debbie Viguié
Série: Vlčí pramen
Díl: 1.
Nakladatelství: All Press
Vychází: 2. polovina května 2012

Anotace:
Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když ji jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má uvěřit.

 *

orig.obálka
Název: Kouř a stíny
Autor: Tanya Huff
Série: Kouř
Díl: 1.
Nakladatelství: Broklion
Vychází: 2. polovina května 2012

Anotace:

Henry Fitzroy, 450 let starý upír, se snaží udržet přátelství s Tony Fostrem, mladým mužem, kterého zachránil z ulice a z kterého je zvyklý pít krev. Tony teď pracuje jako asistent produkce pro TV seriál Darkest Night, kde objevil mrtvé tělo herce. Tony má strach, že to má něco společného s podivnými stíny, které viděl kolem studia, a jeho podezření je potvrzeno, když stín převezme tělo hvězdy seriálu. Tony se obrátí na seriálovou tvůrkyni speciálních efektů Arru a zjišťuje, že je opravdová čarodějka. Ví, co ty stíny jsou, ale odmítá Tonymu pomoct, Tony se tak obrací na Henryho. Spolu přesvědčí Arru ke spolupráci, ale nedokáží ji přinutit, aby se stínům postavila. Tony a Henry jsou vtaženi do bitvy se stíny, jejichž zájmem je získat moc v našem světě.  (anotace z deti-noci.cz)

*

Název: Temné časy
Autor: Martin Fajkus, editor
Nakladatelství: Fantom Print 


Anotace: 
Dovolte mi, abych vás přivítal v Temných časech. A když říkám temných, mám na mysli skutečně TEMNÝCH. Už otevřením této knihy jste prokázali slušnou dávku odvahy, takže vás nebudu zbytečně děsit. Ale jednu věc si musíme ujasnit hned na začátku. Toto je temná fantastika. Takže nečekejte žádné udatné rytíře v zářících zbrojích, kteří zachraňují panny v nesnázích jen pro pocit z dobře vykonané práce. A už vůbec ne něco jako happyend. Hrdinové následujících příběhů jsou obvykle rádi, když se jim podaří přežít další den bez toho, že by je někdo bodl do zad či zavedl do smrtící pasti. A aby se to nestalo, musí být pořádně tvrdí a drsní nejen k sobě, ale hlavně k ostatním.

*

Název: Tajná křížová výprava
Autor: Oliver Bowden
Série: Assassin's Creed
Díl: 3.
Nakladatelství: Fantom Print
Vychází: 2.5.2012

Anotace:
 Niccolò Polo, otec Marka, konečně odhalí příběh, který uchovával v tajnosti celý život – příběh Altaira, jednoho z nejlepších asasínů bratrstva.

Altair se vydává splnit těžký úkol – úkol, který ho zavede do Svaté země a ukáže mu skutečný význam Zákona asasínů. Aby dokázal svoji oddanost, musí Altair porazit devět smrtelně nebezpečných nepřátel, a to včetně velmistra templářů, Roberta ze Sablé.

Poprvé je zde vyprávěn příběh Altairova života - cesta, která změní chod dějin, jeho nekonečná bitva s templářským spiknutím, rodinný život, který je stejně tragický jako šokující i zrada starého přítele.

*

Název: Nářek
Autor: Maggie Stiefvaterová
Série: Books of Faerie
Díl: 1.
Nakladatelství: Motto
Vychází: 28.5.2012

Anotace:
O šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci, které často nikdo kromě ní ani nevidí. Zdá se, že bytosti, které dosud znala jen z pohádek, jsou skutečné a ona má s nimi něco společného... Jenže ne všechny pohádky mají šťastný konec.


 Tohle je zatím všechno co jsem našla. Budu se snažit postupně doplňovat seznam, pokud mi tam ještě něco chybí. :)

You May Also Like

0 komentářů