About... me

Totálně nevážně...

Napadlo mě, že bych tu o sobě mohla i něco napsat, abyste aspoň měli ponětí, na blogu jakého šílence jste se to ocitli.

Takže. V listopadu mi bude hrůzostrašných 21.
Miluju kávu - bez kofeinu ani ránu.

Co já a vzdělání?
Když jsem byla v 5. třídě, dostala jsem spásný nápad jít na gympl a bohužel se tehdy nikdo nepokoušel mi to vymluvit. A světe div se, o osm let později se mi povedlo odmaturovat. A dokonce jsem se dostala na vysokou - Práva v Brně.
Zvládla jsem úspěšně první rok.

Moje malá bestie. Jmenuje se Dale.
Věc, na kterou nedám dopustit jsou animáky. Svědčí o tom i jméno mého psa. Ještě teď si pamatuju, jak jsem jako malá vstávala v 6 ráno a o víkendu se chodila dívat na Kačera Donalda nebo Chip a Dale... Dnes je můj neoblíbenější animák Jak vycvičit draka a teď nedávno jsem viděla Rebelku a musím říct, že to je taky super film.

Víc než filmy ale sleduju seriály... když jsem to naposledy počítala, tak jsem se dostala k číslu 36. Možná bych to měla trochu promazat.
Svoje místo ale mají jisté Lost girl, Game of Thrones, Vikingové, Hannibal, How to get away with murder, Penny Dreadful, Agents of S.H.I.E.L.D., Sherlock (ten s Benedictem), Suits, Nikita a teď nově Arrow, Flash a Beauty and the beast.
Z filmů ale nedám dopustit na Pána prstenů, Hvězdné války a Piráty z Karibiku.
Dávám přednost akčním a sci-fi filmům. Občas se sice podívám na nějakou tu komedii nebo slaďák, ale že bych filmy tohoto žánru přímo vyhledávala opravdu říct nemůžu.


Mám hodně koníčků a když vyškrtnu ten největší - štvát lidi k nepříčetnosti a lézt jim na nervy -  tak se dostaneme k normálním věcem jako třeba plavání, lyžování, fotografování a ježdění na in-linech. A samozřejmě ježdění na koni. Jedna z mých životních posedlostí. Nejlepší a nejhorší věc v mém životě.
Říká se "Měl jsem peníze a přátele, teď mám koně." Já bych k těm penězům a přátelům přidala ještě zdraví, protože z mého pohledu je to sport velmi sebedestruktivní... (myslím tím 5x vyhozené rameno, vyhřezlá plotýnka a urvaný meniskus - jenom malá ochutnávka mých zranění).
A samozřejmě čtení. Kdyby čtení nebylo mým koníčkem, tak by tu samozřejmě nebyl ani tenhle blog. Postupem času jsem se propracovala od pohádek, přes Staré řecké báje a pověsti k dívčím románům a následně k young adult literatuře, kterou ale poslední dobou celkem drasticky válcuje fantasy a urban fantasy. Mezi moje neoblíbenější série patří Anita Blake, Mercy Thompson, Kate Daniels, Noční lovci. Pak jsou tu ještě knihy Sherrilyn Kenyon a Geny Showalter, které mají speciální místo v mém srdci i knihovně.

Už toho o mně víte možná až moc. Já se tedy loučím. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, pište do komentářů a já vám odpovím.

3 komentáře:

 1. Taky ve škole miluju bufet! A kafe.. to je moje! A pejsci, to ještě víc!!
  A němčinu - FUJ, nejhorší jazyk. nesnáším to!!
  Jsi skvělá holka - jak přes net, tak v reálu //ano, už se můžu chlubit tím, že se známe i v reálném světě!! :))//.

  OdpovědětVymazat
 2. Nápodobně, taky nemám ráda němčinu a matiku, zato angličtinu s češtinou miluju :DD Na animácích taky ujíždím :D

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Hanullo,

  Píši ti, protože se nám líbí tvé jak píšeš a chtěli bychom tě poprosit, jestli bychom mohli použít tvé recenze do našeho nového webového projektu Zeedee. K tvým recenzím ti samozřejmě rádi poskytneme link na tvůj blog.
  Zeedee bude portál, který chceme spustit 1. září 2016. Bude fungovat na bázi sociální sítě pro čtenáře knih a jako místo, ve kterém si uživatelé budou moci nejen číst, bavit se a vzdělávat se, ale také jim dáme možnost seberealizace: jako jediní chceme vytvořit kombinaci wiki, databáze knih, hodnocení, publikování vlastní tvorby, atd.
  V současné době je nás Zeedee nadšenců zhruba pět. Pravda je, že všichni máme vlastní zaměstnání a Zeedee tvoříme ve volném čase, takže by nám obohacení portálu tvými recenzemi dost pomohlo.
  Možná to v dnešní době bude znít staromódně, ale věříme, že knihy jsou stále ještě důležitou součástí společnosti a věříme, že přineseme na český internet něco úplně nového.
  Těším se na tvoji odpověď,

  Petra (petrar@zeedee.com)

  OdpovědětVymazat