Mám přečteno: L.K. Hamillton - Anita Blake #9 - Obsidiánový motýl

by - září 10, 2012

Název: Obsidiánový motýl
Autor: L.K. Hamillton
Série: Anita Blake
Díl: 9
Počet stran: 560
Nakladatelství: Epocha
Vyšlo: 12/2011


Anotace:
V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně netvorů. Někteří z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno. Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala. Cosi, co vraždí, mrzačí a beze stopy mizí do noci. Cosi, čemu se Anita bude muset postavit naprosto sama…

„Jmenuju se Anita Blakeová. Seznamte se prosím s Edwardem... Edward je nájemný vrah. Specializuje se na nestvůry. Upíry, kožoměnce, cokoli si vzpomenete. Jsou takoví jako já, co jedou podle zákona, a pak je Edward, kterého dodržování zákonů a vlastně ani etika nikdy moc nezajímaly. Dává všemu rovnou příležitost. Jsem jeden z mála Edwardových přátel, ale je to jako kamarádit se s ochočeným leopardem. Spává stočený do klubíčka v nohách vaší postele, nechá vás, abyste ho hladili po hlavě, ale stejně vám pořád může kdykoli rozsápat krk…“


OBSAHUJE SPOILERY!

Není moc dobrý nápad zabíjet Edwardovi krytí. Pak mu totiž dlužíte laskavost a to není zrovna nejlepší alternativa, o čemž se Anita poučí osobně.
Edward ji totiž přizval jako své krytí a odborníka na nadpřirozeno k případu mrzačících vražd, které se nepodobají vůbec ničemu, co kdy který z nich viděl. A že toho viděli hodně.
Přeživší stažení z kůže, kteří jsou navíc agresivní a oběti roztrhané, rozsápané něčím... něčím.
 Kromě Anity si ale Edward přizval další krytí, jedním z nich je Bernardo, příležitostný lovec, jinak osobní strážce, který nemá nejmenší tušení, proč tam vlastně je.
Druhou osobou je Olaf. Psychopatický vrah a násilník, který znásiňuje ženy a později je zabíjí. A Anita odpovídá profilu jeho oběti. Olaf ženy nenávidí, nevěří, že by Anita mohla být lepší než on. 
A Edward? Anita je z něj zděšená. Protože žije s ženou a dvěma malými dětmi, Edward čili Ted Forrester, od rodiny? Anita neví, jestli to není děsivější než Edward socipat.

            Podívala jsem se na Edwarda a on se podíval na mě a já bych v té chvíli dala nevím co za zrcadlo. Zírajíc do Edwardovy prázdné tváře, těch prázdných očí, které nic necítily, jsem si uvědomila, že zrcadlo nepotřebuji. Už jedno mám.
  str.206

Knížku jsem četla už poněkolikáté a vůbec ničemu to nevadilo. Anita Blake se řadí spolu s Bratrstvem a knížkami od S. Kenyon k mým nejoblíbenějším sériím.
I když tentokrát se v knížkách v podstatě vůbec nevyskytuje Jean-Claude ani Richard, napětí si užijeme víc než dost. Nové Mexiko má novou děsivou příšeru, kterou Anita a Edward musí najít a zabít, mocnou upírku Itzpapalotl s božským komplexem a skrz na skrz zkaženého nekromanta. 
Abych tak řekla, byla jsem celkem ráda, že tentokrát jsem se vyhla rozjímání, koho Anita miluje víc, jestli upíra nebo vlkodlaka, protože už mi to občas opravdu lezlo na nervy. 
I když Anitu a všechny knížky ze série opravdu a hluboce zbožňuju a většinou na ni nedám dopustit a nedokážu být objektivní, musím přiznat, že tentokrát se mi knížka zdála celkem roztahaná a některé scény celkem zbytečné.
 Někdy jsem se vyloženě nudila a listovala o několik stránek dopředu, abych zjistila, jestli to bude lepší. A někde v polovině jsem se konečně dočkala. Vše bylo podrobně (čti: zbytečně podrobně) popsané a konečně se začalo něco pořádného dít.


            Nepřestávala jsem hledět na Olafa, ale zeptala se: "Jaká je jeho specializace, Edwarde? Proč jsi ho přizval konkrétně k tomuto případu?"
            "Jediná osoba, kterou jsem kdy viděl udělat něco blížící se tomuto, je on," odpověděl Edward.
            Pohlédla jsem se na něho a jeho tvář byla klidná. Obrátila jsem se na Olafa. "Bylo mi řečeno, žes byl ve vězení za znásilnění, ne za vraždu."
            Podíval se přímo na mě a řekl: "Policie přijela příliš brzy."
str. 243

V knížce mám spíš vypsané oblíbené stránky a kapitoly, na které prostě najedu a čtu, abych se vyhla již zmíněným, někdy zdlouhavým popisům. Ani tak mi to nezabraňuje číst knížku pořád dokola. Sice z Anitiny série mi tohle přišlo o trošilinku slabší, ale i tak 8/10. :))You May Also Like

0 komentářů