sobota 9. března 2013

Knižní série: Percy Jackson

Fantasy pro mladé čtenáře napsaná rukou skvělého Ricka Riordana...

Percy Jackson je normální puberťák. Tedy tak normální, jak jenom někdo, čí otec je řecký bůh, může být. Momentálně byl jeho největším problémem vyhazov ze školy. Když na něj ale zaútočila jeho učitelka, o které záhy zjišťuje, že je to harpyje, musí se v zájmu vlaatního bezpečí přemístit do Tábora polokrevných, kde začíná jeho velké dobrodružství...


Autor:

Rick Riordan se narodil v San Antoniu v Texasu. Vystudoval na univerzitě a potom učil 15 let na soukromých školách. 
Mezi jeho nejznámější díla patří knižní série Tres Navarre, ale u nás ho známe hlavně jako autora série knih o Percym Jacksonovi.
Nakladatelství Fragment ale začalo letos vydávat i další jeho knihy. Jednou z nich je kniha Bohové Olympu, která je takovým spinn-offem Percyho a kde se vracíme do Tábora polokrevných. Druhou knihou jsou Kroniky Cartera Kanea, kde si Riordan odbočil od řeckých bohů k těm egyptským.

Díly


1. Zloděj blesku


Jmenuji se Percy Jackson.
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr.
Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. 
Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!


2. Moře nestvůr

Mytologické bytosti ožívají...

Krvelačné nestvůry se bouří...
Bohové z Olympu kladou další úkoly...
"Po klidném školním roce se na mně valí další problémy.
Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu.
Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení...
Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí...
Jdeš do toho s námi?"

 3. Prokletí titánů

Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám
na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

 

 4. Bitva o labyrint

Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

 

 5. Poslední z bohů
Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas… Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina? Zápas o zachování civilizace začíná!


 Moje celkové hodnocení série: 40/50

P.S. V roce 2010 byl natočen film na motiv 1. dílu knížky. V srpnu roku 2013 se dočkáme 2. filmu, kterému byl zachován originální název Percy Jackson: Moře nestvůr.Žádné komentáře:

Okomentovat